سه شنبه 1 مهر 1399 شمسی /9/22/2020 8:52:29 AM
نوبخت:

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت که بار اول و با تصمیم نظام با آمریکا مذاکره کردیم اما حالا زمان ایستادگی، مقاومت و صبر است و وقت مذاکره نیست.
اکنون زمان مذاکره با آمریکا نیست

به گزارش اقتصادنامه، محمدباقر نوبخت امروز دوشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گلستان اظهار داشت: دشمن باید بداند فشارها را با تدبیر مدیریت کرده و نمی‌گذاریم کشور با فرمان آن ها پیش رود.

وی همچنین تاکید کرد: هیچ ایرانی وطن پرست و فهیمی نمی گذارد افراد و اشخاصی مانند ترامپ بر آنان حکومت کنند.

معاون رییس جمهوری افزود: دومین سالی است که یک تحریم کم سابقه در تاریخ معاصر را پشت سر می گذاریم؛ تحریم‌های گذشته همواره به صورت نفت در برابر غذا بود اما در شرایط کنونی این روند هم متوقف شده است.

نوبخت ادامه داد: درآمدهای حاصل از فروش منابع نفتی کشور به دلیل محدودیت در صادرات کاهش یافته اما از ابتدای امسال تا پایان دی ماه درآمدهای عمومی کشور ۱۷ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: با این وجود امسال حقوق کارمندان دولت ۳۴ درصد افزایش یافته و در زمینه صندوق بازنشستگی نیز ۳۲ درصد بیشتر هزینه شد.

نوبخت افزود: بسته حمایتی معیشتی، یارانه ها و حقوق در هر ماه منظم پرداخت می‌شود و در این ماه علاوه بر حقوق کارمندان، عیدی و پاداش نیز پرداخت خواهد شد.

وی بیان کرد: با وجود تحریم‌ها تلاش می‌کنیم تعهدات دولت در سفرهای استانی را عمل کرده و این رویکرد را در مورد استان گلستان هم حفظ می‌کنیم. 

معاون رییس جمهوری افزود: ساخت ۳ هزار واحد مسکونی ویژه افراد کم درآمد و تکمیل سالن ۶ هزار نفری گرگان با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال بخشی از تلاش دولت برای تحقق وعده ها به استان گلستان است.

رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: یکی از طرح های مورد انتظار مردم گلستان، احداث راه آهن اینچه برون - گرمسار است که اجرای این طرح به علت برخی محدودیت‌ها با تاخیر مواجه شد.

 نوبخت به زمان بهره برداری آزاد راه تهران - شمال اشاره کرد و گفت: قطعه اول این آزادراه بعد از ۲۵ سال تا پایان امسال بهره برداری خواهد شد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی گفت: این شهید در دوران حیات پربرکتش نه تنها به پاسداری از مرزهای کشور اقدام کرد بلکه در زمینه دور زدن تحریم ها نیز موثر بود.

استاندار گلستان هم در این جلسه با اشاره به ۲ سفر هیات دولت تدبیر و امید به این استان گفت: در این سفرها پرداخت ۲۳ هزار میلیارد ریال اعتبار به گلستان تصویب شد که تاکنون ۱۳ هزار میلیارد ریال آن تخصیص یافت.

هادق حق شناس اظهار امیدواری کرد تا پایان دولت ۱۰ هزار میلیارد ریالی باقی مانده این اعتبار نیز به گلستان تخصیص داده شود.

وی به اجرای تعویض بوژی خط آهن ایران ترکمنستان از مرز اینچه برون اشاره کرد و گفت: دولت برای تعویض بوژی و ریل عریض ۲۹۰ میلیارد ریال هزینه کرده و با توجه به اینکه بدهی ایران به ترکمنستان پرداخت شده این کشور متعهد شد تغییر خط را در کشور خود انجام دهد.

منبع: ایرنامطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین