شنبه 29 شهريور 1399 شمسی /9/19/2020 6:20:23 AM

به رغم اینکه بسیاری از رهبران جهان به تاثیرات تغییرات اقلیمی بر اقتصاد بی‌توجه هستند، این مسئله زیان‌های گران‌باری را برای وضعیت اقتصادی سراسر جهان در سال‌های آتی به همراه خواهد داشت.
بررسی تاثیر تغییرات اقلیمی بر اقتصاد جهان

به گزارش اقتصادنامه، آتش‌سوزی‌های پی در پی در استرالیا و سایر بلایای طبیعی و افزایش دمایی که در سال گذشته مشاهده شد، ممکن است کافی به نظر برسد که دنیا در حال فلج شدن است.

با این وجود، اجماع جهانی برای اقدامات بنیادی‌تر در خصوص تغییرات اقلیمی همچنان مبهم است.

جیمز نیکسون، رئیس تحقیقات جهانی در اقتصاد آکسفورد اذعان داشت: "مسئله گرمایش زمین به ندرت در پیش‌بینی‌های استاندارد اقتصادی که سیاست‌گذاری‌ها را شکل می‌دهد گنجانده شده است.

این امر، رهبران را ترغیب می‌کند تا به گونه‌ای عمل کنند که گویا این تغییرات بدون هزینه هستند. اما در حال حاضر، بررسی‌ها نشان می‌دهد که انتشار گازهای نامحدود باعث کوچک شدن ۳۰ درصدی اقتصاد جهان تا سال ۲۱۰۰ خواهد شد."

وی در ادامه گفت: "پیش از این موعد، هزینه ۲ درجه گرم شدن کره زمین، تا سال ۲۰۵۰، به میزان ۷.۵ درصد از کل تولید ناخالص داخلی جهانی خواهد بود."

این مشکل، به صورت نامتوازن در سراسر کشورها و اقتصادها گسترش خواهد یافت و هند، آفریقا و آمریکای مرکزی به شدت تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

منبع: بلومبرگ فارسیمطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین