جمعه 21 مرداد 1401 شمسی /8/12/2022 11:35:04 PM

بر اساس آمار سازمان بنادر و دریانوردی طی بهار امسال ۵۱ میلیون و ۶۶۱ هزار تن کالا در بنادر شمالی و جنوبی کشور تخلیه و بارگیری شده است.
تخلیه و بارگیری ۵۱ میلیون تن کالا در بنادر طی بهار ۱۴۰۱

به گزارش اقتصادنامه به نقل از تسنیم، مطابق آمار سازمان بنادر و دریانوردی طی بهار امسال ۶ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۴۱ تن کالای نفتی، ۱۲ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۳۴۰ تن کالای غیرنفتی و مجموعا ۱۸ میلیون و ۶۶۰ هزار و ۳۸۱ تن در بنادر کشور تخلیه شده است.

در مدت یاد شده نسبت به بهار سال گذشته تخلیه کالای نفتی ۶ درصد و تخلیه کالای غیرنفتی ۱۲ درصد رشد داشته است.

میزان بارگیری کالاهای نفتی در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی طی ۳ ماهه نخست سال جاری معادل ۱۸ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۷۶ تن، میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی ۱۴ میلیون و ۷۴ هزار و ۵۴۹ تن و مجموع بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۳۳ میلیون و ۹۲۵ تن بوده است که در مجموع حاکی از رشد ۹ درصدی بارگیری کالاهای نفتی و رشد ۵ درصدی بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

جمع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی تا پایان خرداد ۱۴۰۱، معادل ۲۵ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۴۱۷ تن و جمع تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی ۲۶ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۸۸۹ تن بوده؛ همچنین مجموع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مدت مذکور معادل ۵۱ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۳۰۶ تن بوده که حاکی از رشد ۹ درصدی در بخش تخلیه‌وبارگیری کالاهای نفتی، رشد ۵ درصدی در بخش تخلیه‌وبارگیری کالاهای غیرنفتی و رشد ۷ درصدی درصدی در بخش تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی، ‌نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

تخلیه و بارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری نیز تا پایان خرداد سال ۱۴۰۱، معادل ۶۲۲ هزار و ۵۲۴ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری ۵۵۵ هزار و ۳۳۴ TEU طی مدت مشابه سال ۱۴۰۰، رشد ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین