جمعه 21 مرداد 1401 شمسی /8/12/2022 11:22:02 PM

سرپرست امور بانوان وزارت ورزش گفت: ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در کارگروه‌های مربوطه در حال بررسی است، ضمن اینکه زیرساخت‌هایی باید در استادیوم‌ها ایجاد شود تا حریم و شأن بانوان حفظ شود.
خبر  وزارت ورزش درباره احتمال ورود بانوان به ورزشگاه ها

به گزارش اقتصادنامه، مریم کاظمی‌پور، سرپرست امور بانوان وزارت ورزش درباره مراسم تجلیل از مدال‌آوران پارالمپیک در فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین اظهار داشت: در مراسم دومین روز هفته بسیج و در جمع قهرمانان و مدال آوران پارالمپیک، خوشحالم که در این جمع بودم. ما با همه فدراسیون‌ها، نشست‌هایی را خواهیم داشت تا در بازی‌های آسیایی، قدرتمندتر از گذشته و با حمایت ویژه، مسیر افتخارآفرینی را با تکیه بر حجاب اسلامی طی کنیم.

سرپرست امور بانوان وزارت ورزش در مورد محدودیت‌های مالی موجود گفت:‌ این موضوع، توسط شخص وزیر در حال پیگیری است تا از همه ورزشکاران با راهکارهای مناسب و حمایت حداکثری، حمایت شود تا مسیر سربلندی داشته باشد.

کاظمی‌پور در مورد حاشیه‌های به وجود آمده برای یکی از اعضای تیم ملی فوتبال بانوان گفت:‌ نامه‌ای به AFC ارسال شده است. همیشه به قطار در حال حرکت سنگ می‌زنند. تیم ملی فوتبال بانوان پس از موفقیت‌هایی که در آسیا کسب کرد، در جریان حاشیه‌هایی قرار گرفت که کوته‌نظری آن کشور باعث شد که این اتفاق رخ بدهد. تا الان که 21 روز از این نامه‌نگاری گذشته، کنفدراسیون فوتبال آسیا هیچ نامه‌ای به ایران نزده و این مستندات و مدارک ما کامل بوده و حق اعتراضی را باقی نگذاشته و دختران ما از همه اتهامات بری هستند. آنها می‌توانند در جامعه شور و نشاط ایجاد کنند.

وی در مورد ورود بانوان استادیوم‌های ورزشی تصریح کرد: ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در کارگروه‌های مربوطه در حال بررسی است. زیرساخت‌هایی باید در استادیوم‌ها ایجاد شود تا حریم و شأن بانوان حفظ شود. برنامه‌هایی در شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در دستور کار است. باید زیرساخت‌ها در استادیوم‌های کنونی ایجاد شوند. همچنین این زیرساخت‌ها باید در اماکنی که در دست ساخت هستند، حتماً به شکل ویژه ایجاد شود تا اگر قرار بر حضور بانوان باشد، حریم صیانت آنها شود. ان‌شاءالله در آینده و بعد از جمع‌بندی این موضوع، خبرش را اعلام می‌کنیم.

منبع:تسنیممطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین