دوشنبه 3 آبان 1400 شمسی /10/25/2021 10:11:07 AM

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار تهران امروز (یکشنبه، ۱۸ مهرماه) با ۱۶۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته به ۱۱ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسید.
خیز قیمت سکه

به گزارش اقتصادنامه، در ساعت ۱۳ امروز ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۱۶۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته به رقم ۱۱ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد.همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورد.علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۳۸ هزار تومان رسید. قیمت هر مثقال طلا نیز چهار میلیون و ۹۳۲ هزار تومان شد.همچنین اُنس جهانی طلا به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی بدون تغییر در قیمت یک‌هزار و ۷۵۷ دلار و ۹۴ سنت باقی ماند. 

 مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. اگرچه امروز انس جهانی طلا با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی ثابت بود اما نرخ دلار و یورو در صرافی‌های بانکی کاهش یافت و در نتیجه قیمت سکه‌های طرح جدید و قدیم به ترتیب ۱۶۰ و ۱۵۰ هزار تومان کاهش یافت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۱۳ هزار تومان نیز افت بها داشت.  


منبع: ایرنامطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین