پنجشنبه 1 مهر 1400 شمسی /9/23/2021 9:51:58 PM
  • گروه مطلب:| خبر| بورس| فارسی|
  • کد مطلب:29182
  • زمان انتشار:دوشنبه 22 شهريور 1400-16:52
  • کاربر:
هشتمین عرضه اولیه فرابورس روی میز فروش رفت

امروز برای نخستین‌بار عرضه اولیه سهام شرکت ریل پرداز نوآفرین در نماد «حآفرین» به روش ثبت سفارش و از طریق عرضه به سرمایه‌گذاران واجد شرایط در فرابورس ایران انجام شد.
مشارکت ۱۳۸ سرمایه‌گذار واجد شرایط در عرضه اولیه حآفرین

به گزارش اقتصادنامه، در عرضه اولیه ۵ درصد از کل سهام این شرکت تعداد ۱۳۸ سرمایه‌گذار واجد شرایط مشارکت کردند که بیشترین حجم تخصیص‌یافته به هر سرمایه‌گذار تعداد ۲ میلیون و ۷۸۹ هزار و ۵۳۴ سهم و قیمت تخصیص ۳۳۳۳ ریال بود.

منظور از سرمایه‌گذاران واجد شرایط صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت‌شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار هستند.

در عرضه اولیه سهام حآفرین از فردا سرمایه‌گذاران حقیقی و خرد نیز می‌توانند از بازار و در قیمت روز این سهام را خریداری کنند.

در عرضه حآفرین تعداد کل سهام قابل عرضه ۳۷۱ میلیون و ۴۰۰ هزار سهم معادل ۵ درصد از کل سهام این شرکت بود که حداکثر تعداد سهام قابل خریدارای توسط هر سرمایه‌گذار واجد شرایط ۷۴ میلیون سهم اعلام شد. همچنین دامنه قیمت در ثبت سفارش این سهم از مبلغ ۲۷۲۷ ریال تا مبلغ ۳۳۳۳ ریال بود.

گفتنی است مدیرعامل شرکت ریل پرداز نوآفرین در نشست خبری ویژه عرضه اولیه سهام این شرکت با تشریح عملکرد این مجموعه گفت: ریل پرداز نوآفرین از زیرمجموعه‌های هلدینگ ارزش‌آفرینان فدک و پنجمین شرکت زیرمجموعه این هلدینگ محسوب می‌شود که به بازار سرمایه وارد شده است.

به گفته محمد ذوالقدری، «حآفرین» دو شرکت زیرمجموعه دارد که دلیجان طلایی شکوه پارس با نماد «حشکوه» در تابلو زرد بازار پایه فرابورس درج نماد و ریل گردش ایرانیان نیز در نماد «حگردش» در بازار پایه تابلو زرد بازگشایی شده است.

مدیرعامل حآفرین در بخش دیگری از این نشست خبری با بیان اینکه در ریل پرداز نوآفرین علاوه بر سرویس حمل‌ونقل ریلی، زنجیره سفر را نیز کامل می‌کنیم، گفته بود: طیف وسیعی از صنایع مختلف از واگن‌سازی تا صنایع ظریف در کنار یکدیگر جمع شده‌اند تا ریل پرداز نوآفرین شکل بگیرد و احتمال اینکه دوباره بتوان این زنجیره صنعت را کنار هم تجمیع کرد بسیار محدود است، از این رو خلق دوباره مجموعه‌ای مشابه با حآفرین بسیار محدود خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تمامی فعالیت‌های مربوط به حمل‌ونقل ریلی از پرداخت مالیات معاف هستند، عنوان کرد: این شرکت دارای مزیت‌های رقابتی است به نحوی که زنجیره خدمات را تکمیل و علاوه بر حمل‌ونقل، سرویس هتلینگ و پکیج کامل سفر را نیز ارائه می‌کند.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین