پنجشنبه 1 مهر 1400 شمسی /9/23/2021 10:18:27 PM
  • گروه مطلب:| خبر| بورس| فارسی|
  • کد مطلب:28228
  • زمان انتشار:چهارشنبه 6 مرداد 1400-16:6
  • کاربر:
قطار عرضه‌های اولیه فرابورس در ایستگاه چهارم سال ۱۴۰۰

امروز ششم مردادماه ۱۴۰۰ چهارمین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال جاری انجام شد و طی آن ۱۵ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا در نماد «وهامون» در بازار اول فرابورس عرضه و هر سهم این شرکت ۱۹۰۲ ریال کشف قیمت شد.
سرمایه‌گذاری هامون صبا در بازار اول رونمایی شد

به گزارش اقتصادنامه به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا در حالی ۲ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۲۵۸ کد سهامداری مشارکت کردند که به هر یک از ۲ میلیون و ۶۳۵ هزار و ۸۰۱ کد حقیقی و حقوقی، حداکثر ۱۶۱ سهم تخصیص پیدا کرد.

در عرضه اولیه وهامون شرکت کارگزاری صباتامین به عنوان مدیر عرضه و شرکت‌های «گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری» و «سرمایه گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری» به عنوان متعهدین خرید نقش‌آفرینی کردند.


خریداران امروز «وهامون» بیمه می‌شوند

همچنین بنا به اعلام شرکت، به خریداران عرضه اولیه سهام «وهامون» به تعداد تخصیص سهام در روز عرضه اولیه، اوراق اختیار فروش تبعی این سهام به دارایی آنها افزوده خواهد شد.


نگاهی به پرتفوی سرمایه‌گذاری هامون صبا

هفته گذشته مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا در نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» وجه تمایز «وهامون»را با سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری، پرتفوی متنوع آن دانسته و گفته بود: پرتفوی سرمایه‌گذاری این شرکت طی سه سال اخیر به طور متوسط بازدهی ۱۴۴ درصدی را کسب کرده و این رقم به طور میانگین ۱۰ درصد بالاتر از بازدهی شاخص کل طی این مدت بوده است.

محسن صادقی سرمایه این شرکت را ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده و گفت: ۱۸ درصد از پرتفوی شرکت با توجه به بررسی‌های صورت‌گرفته از صنعت فلزات اساسی بوده و ۱۷.۵ درصد در صنعت محصولات شیمیایی، ۱۳ درصد در صنعت بانک‌ها و موسسات اعتباری، ۹.۵ درصد در استخراج کانه‌های فلزی، حدود ۶ درصد در شرکت‌های چند رشته‌ای، ۵ درصد در صنعت دارویی و حدود ۳ درصد در صنعت فرآورده‌های نفتی قرار دارد.

گفتنی است عرضه اولیه روز جاری چهارمین عرضه اولیه فرابورس به روش ثبت سفارش در سال ۱۴۰۰ بوده و پیش از این بخشی از سهام سه شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان در نماد فگستر، تولید سرب و روی ایرانیان در نماد فتوسا و محصولات کاغذی لطیف در نماد لطیف در بازارهای فرابورس ایران عرضه اولیه شدند.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین