جمعه 21 مرداد 1401 شمسی /8/12/2022 10:30:49 PM
  • گروه مطلب:| خبر| خودرو| فارسی|
  • کد مطلب:27728
  • زمان انتشار:دوشنبه 24 خرداد 1400-14:15
  • کاربر:
هم زمان با هفته محیط زیست و با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست صورت گرفت

براساس قراردادی که میان شرکت تولیدی نیرو محرکه ایران خودرو و سازمان حفاظت محیط زیست به امضا رسید، به منظور تجهیز محیط بانان کشور، هزار و ۲۰۰ دستگاه موتور سیکلت، تولید و در اختیار این سازمان قرار خواهد گرفت.
امضای قرارداد خرید ۱۲۰۰ دستگاه موتور سیکلت برای تجهیز محیط بانان

به گزارش اقتصادنامه، در مراسمی که با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست این سازمان برگزار شد، اصغر دانشیان، معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، ایران خودرو را شرکتی بسیار بزرگ و با قدمت و سابقه ای طولانی خواند و افزود: برخورداری از خدمات پس از فروش مناسب، یکی دیگر از دلایلی بود که موجب شد تا ترغیب شویم از میان چهار کارخانه تولید موتورسیکلت، ایران خودرو را انتخاب کنیم.
وی افزود: موتورسیکلت های تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو در بازدید کارشناسان انتظامی و محیط زیست از منظر کمی و کیفی مورد تایید قرار گرفته اند.
وی عنوان کرد: با استفاده از این موتورسیکلت ها، مناطق چهارگانه محیط زیست برای شکارچیان نا امن خواهد شد؛ تا پیش از این محیط بانان به دلیل عدم برخورداری از وسایل نقلیه مناسب، قادر به تردد در برخی از مناطق تحت حفاظت نبودند که با واگذاری موتورسیکلت‌ها، این امکان فراهم خواهد شد.
در حاشیه این مراسم، محمدرضا شاکرین، مدیرعامل شرکت تولیدی نیرو محرکه ایران خودرو، با تاکید بر این‌که موتور سیکلت انژکتور نامی QM۲۴۹ از نظر فنی در میان محصولات مشابه تولید کنندگان سطح کشور از کیفیت بالایی برخوردار است، گفت: این پروژه با تاکید مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، در شرکت تولیدی نیرو محرکه به عنوان یک پروژه مستقل تعریف و در حال انجام مراحل تولید است.
وی ضمن ابراز امیدواری از اجرای کامل قرارداد ظرف مدت دو ماه، بیان کرد: این موتور سیکلت چند منظوره از نوع آفرود است که در شهر نیز قابل استفاده است. حجم موتور این محصول ۲۵۰ سی سی بوده و استاندارد آلایندگی یورو چهار را پاس می کند. حداکثر سرعت این موتور سیکلت ۱۰۷ کیلومتر و توان اصلی آن حدود ۲۰ اسب بخار است.
مدیرعامل شرکت تولیدی نیرو محرکه ایران خودرو تصریح کرد: برخی از امکاناتی که برای این محصول در نظر گرفته شده در راستای رفاه و ایمنی محیط بانان بوده و در قیمت نهایی محصول لحاظ نشده است، برخورداری از ردیاب، باک ذخیره پنج لیتری بنزین، محافظ دست برای جلوگیری از فشار کمتر بر روی بدن راکب در زمان عبور از مناطق صعب العبور و... را در جمله این تجهیزات و امکانات قرار داد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین