يکشنبه 17 اسفند 1399 شمسی /3/7/2021 3:00:39 PM
  • گروه مطلب:| خبر| بورس| فارسی|
  • کد مطلب:26324
  • زمان انتشار:شنبه 4 بهمن 1399-15:12
  • کاربر:.

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۰۹۲ واحدی معادل ۳.۲۲ درصد به یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۷۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۳۷ واحدی به ۱۸ هزار و ۴۴۷ واحد رسید.
رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته

به گزارش اقتصادنامه به نقل از ایبنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات اولین روز هفته (شنبه چهارم بهمن ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۹۹۴۰ واحدی معادل ۳.۲۲ درصد به رقم ۳۱۸ هزار و ۹۱۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۷۲۵۲ واحدی معادل ۱.۶۷ درصد، عدد ۴۴۰ هزار و ۳۸۳ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت  (هم وزن) نیز با افزایش ۴۷۴۳ واحدی به رقم ۲۸۸ هزار و ۲۱ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۴۸۴۷ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۵۷ هزار واحد رسید. همچنین   شاخص بازار اول با ۳۴۵۴۹ واحد افزایش به رقم ۸۷۶ هزار و ۶۲۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۳۷۳۵ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۵۳۳ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی پارسان، فولاد، فملی، شستا، کگل، کچاد و تاپیکو با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وامید، وتوصا، آسیا و پرداخت، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

 

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۶۱۱ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۸۱۵ هزار و ۵۸۷ نوبت معامله و به ارزش ۷۱ هزار و ۴۳۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد پارسان(گسترش نفت و گاز پارسیان) با ۱۸.۶۵ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای امین، ثبهساز، ثامید، فسپا و شفن بود. همچنین نماد معاملاتی وتوصا(گروه س توسعه صنعتی ایران‌) با ۱۳.۱۱ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای آسیا، ثفارس، کلوند، چافست، پدرخش و خکمک بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی کاما، ثبهساز، ولپارس، ثامید، امین،  سیتا و آسیا به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی پالایش، شپنا، دارا یکم،  وتجارت، شبندر و شتران با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای کدما، خموتور، غگرجی، ثفارس، بکاب، غدام و وآذر بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع «ذغال سنگ»، «رادیویی»، «حمل و نقل»، «اداره بازارهای مالی»، «فلزات اساسی» و «فراورده نفتی» با افزایش همراه شدند و شاخص صنعت انتشار و چاپ با کاهش مواجه شد.

 مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

آخرین عناوین