شنبه 9 مرداد 1400 شمسی /7/31/2021 3:37:01 AM

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران: گمرکات استان به منظور تسریع در ترخیص و صادرات، تجمیع و در منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) مستقر می‌شود.
تجمیع گمرکات تهران در منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

به گزارش اقتصادنامه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حشمت الله عسگری با اشاره به اینکه در استان تهران یکی از مشکلات پراکندگی گمرکات است به گونه‌ای که یک گمرک در غرب و یک گمرک در فرودگاه است که صادرات و ترخیص در آن‌ها انجام می‌شود، گفت: تجمیع گمرکات تهران جهت به حداقل رساندن متقاضیان در ترخیص و اظهار و صادرات انجام می‌گیرد.

عسگری به نشست خود با رییس گمرک ایران برای مدیریت این موضوع اشاره کرد و اظهار داشت: همه خدمات گمرک تهران الکترونیکی نیست و بخش عمده رویت و اظهار همچنان حضوری انجام می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: در همین حال شهر فرودگاهی امام خمینی وجود دارد که در آن زیرساخت‌ها آماده و گمرک در آن مستقر است، اما در حداقل ظرفیت کار می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: برای اینکه گمرک بتواند از ظرفیت منطقه آزاد ۲ هزار و ۵۰۰ هکتاری شهر فرودگاهی امام خمینی استفاده کند، زیرساخت‌های آن کامل می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان اینکه، در پیگیری کار‌ها از گمرک ایران بنا شد زیرساخت‌ها کامل شود، افزود: استقرار کامل گمرک در شهر فرودگاهی ظرفیت خوبی است و به دنبال آن تسریع در روند ترخیص ماشین آلات خط تولید نیز انجام می‌گیرد.

تهران سه منطقه ویژه اقتصادی مصوب در غرب به نام آیلند با سرمایه گذاری ۱۰۰ درصد بخش خصوصی، جنوبی به نام ری و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) دارد که هر ۳ در دست آماده سازی برای ورود سرمایه گذاران است.

 مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

آخرین عناوین