يکشنبه 5 بهمن 1399 شمسی /1/24/2021 8:17:36 AM
سهام اولین تولیدکننده MDF ایران در بازار سرمایه عرضه می‌شود؛

به گفته تفضلی در سال 83 اولین واحد تولید MDF در کشور در این مجموعه راه‌اندازی شد و شرکت طی 5 مرحله افزایش سرمایه در حال حاضر دارای سرمایه 200 میلیارد ریالی است.
چوب خزر کاسپین هفدهمین عرضه اولیه فرابورس در سال 99

به گزارش اقتصادنامه، فرابورس ایران در یازدهمین روز از آذرماه 99 میزبان مدیرعامل شرکت صنایع چوب خزر کاسپین بود تا عطا تفضلی در آستانه عرضه اولیه 17.5 درصد از سهام این شرکت بازار دومی درباره محور فعالیت، تاریخچه تاسیس و عملکرد مالی چوب خزر کاسپین توضیحاتی به خبرنگاران و سهامداران ارائه کند.

در نشست خبری یک دیدار، یک عرضه مدیرعامل شرکت چوب خزر کاسپین با اشاره به اینکه این شرکت تولیدی، زیرمجموعه شرکت تامین اجتماعی (شستا) محسوب می‌شود، گفت: در دو مجموعه خود در شهرستان‌های آمل و بابلسر فعالیت‌های تولیدی خود را در دو حوزه صنعت چوب و ورق‌های فوم برد (PVC) انجام می‌دهیم.

او با اعلام اینکه سهامدار عمده چوب خزر کاسپین شرکت گروه صنعت سلولوزی تامین گستر نوین از زیرمجموعه‌های شستا است، ادامه داد: شرکت در سال 87 از سهامی خاص به عام تغییر وضعیت داد و در سال 98 در راستای سیاست‌های شستا با شرکت فیبر بابلسر ادغام شد.

به گفته تفضلی در سال 83 اولین واحد تولید MDF در کشور در این مجموعه راه‌اندازی شد و شرکت طی 5 مرحله افزایش سرمایه در حال حاضر دارای سرمایه 200 میلیارد ریالی است.

مدیرعامل شرکت چوب خزر کاسپین درباره محصولات تولیدی این مجموعه نیز گفت: تولید MDF خام، MDF روکش‌شده، کفپوش لمینت و ورق‌های فوم برد (PVC) انواع محصولات تولیدی این کارخانه به شمار می‌روند.

تفضلی با بیان اینکه صنعت MDF در ایران صنعت نوپایی به شمار می‌رود و قدمت 15 ساله دارد، گفت: بر اساس آمار سال 98 کشور سالانه به حدود 2.4 میلیون مترمکعب MDF نیاز دارد که 1.8 میلیون مترمکعب آن در داخل تولید شده و مابقی از طریق واردات تامین می‌شود، از این رو صادرات این محصول به ندرت رقم می‌خورد.

مدیرعامل چوب خزر کاسپین با اشاره اینکه این شرکت با تمام ظرفیت در حال تولید است، افزود: در سال حدود 55 تا 56 هزار مترمکعب تولید MDF داریم و سال گذشته توانستیم به تولید 58 هزار مترمکعب نیز دست پیدا کنیم.

تفضلی این را هم اضافه کرد که چوب موردنیاز شرکت از خود منطقه تامین می‌شود و با طرح توسعه‌ای که چوب خزر کاسپین در دستور کار دارد در آینده تکنولوژی‌های جدیدتری را نیز در فرایند تولید به کار خواهد گرفت.

او همچنین عملکرد مالی شرکت را بر پایه اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای 6 ماهه منتهی به 31 شهریورماه 99 قابل قبول و رضایت‌بخش توصیف کرد و گفت: در 6 ماه حاشیه سود شرکت حدود 17 درصد بوده است که در ادامه بر پایه برنامه‌هایی که برای شرکت داریم باید ببینیم این مولفه چگونه رقم می‌خورد. همچنین از لحاظ سوددهی و تولید توانسته‌ایم بودجه پیش‌بینی‌شده را به خوبی پوشش دهیم.

لازم به ذکر است امروز 11 آذرماه ثبت سفارش 30 میلیون سهم شرکت صنایع چوب خزر کاسپین در نماد «چخزر» در بازار دوم فرابورس از ساعت 13:00 تا 17:00 انجام می‌شود. دامنه قیمت در این عرضه از مبلغ 24 هزار ریال تا 25 هزار ریال است و معاملات ثانویه این نماد نیز پس از تخصیص این میزان سهم به خریداران -که در معاملات فردا رقم می‌خورد- از شنبه 15 آذرماه آغاز می‌شود. همچنین شنبه هفته آتی تعداد 5 میلیون سهم این شرکت نیز به صندوق‌های سرمایه‌گذاری تخصیص می‌یابد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین