شنبه 10 خرداد 1399 شمسی /5/30/2020 5:53:31 AM
مرکز آمار ایران برای زمستان 97 گزارش داد:

افزایش 121.9 درصدی متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان کلنگی و ٥٩.٨درصدی متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و افزایش١٩.٢درصدی متوسط مبلغ اجاره‎ی یک مترمربع زیربنای مسکونی در نقاط شهری کشور در زمستان ٩٧ نسبت به زمستان ٩٦ نتایج گزارش اخیر مرکز آمار ایران است. 
افزایش 122 درصدی متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین

به گزارش اقتصادنامه به نقل از مرکز آمار ایران، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ٢ میلیون و 860 هزار تومان با میانگین مساحت ٢٦٤ مترمربع بوده است، که نسبت به فصل قبل، ٣٦,٦ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٢١.٩ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف هستند مشخصات کلیه‎ی معاملات خرید و فروشی که سند آن‌ها از طریق دفتر ثبت اسناد انتقال پیدا می‌کند را در سامانه‎ی اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت کنند.

با توجه به این‌که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در شهرهای بزرگ، باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح استان یا کشور می‌شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.

در ضمن وزن‌های مورد استفاده بر مبنای واحدهای مسکونی دارای سکنه در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ١٣٩٥ به‎روز شده است.نمایش ساده


مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین