سه شنبه 1 مهر 1399 شمسی /9/22/2020 9:08:11 AM
نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور:

محمد نهاوندیان معاون  اقتصادی رئیس جمهور و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی در دیدار با مسئولان و مدیران سازمان های مردم نهاد عضو شبکه مشاوران مدیریت و مهندسی ایران بر توسعه ارتباط بین دانش مدیریت با فعل مدیریت  وساختار مدیریتی کشور تاکید کرد.
با افزایش تاب آوری در سطوح ملی، منطقه ای و بنگاه، دشمن را ناامید خواهیم کرد
به گزارش اقتصادنامه، او ضمن تبریک ایام مبارک ماه رمضان با اشاره به آیات شریفه قران مجید مبنی بر مشورت کردن وکمک کردن  مومنان در ظلمی که به آنان می شود و در صورت استقامت منجر به پیروزی خواهد شد، به اوضاع و احوال اقتصادی کشور که بخشی از آن  مربوط به هجمه های جدید آمریکا  و تحریم ها  می باشد اشاره کرد و ابراز امیدواری  کرد در سایه انسجام ملّی از این وضعیت نیز عبور خواهیم کرد.
نهاوندیان تاکید کرد: در این شرایط هرکسی وظیفه دارد به سهم  خود بجای مسئولیت گریزی وفرافکنی مشارکت فعالانه داشته باشد و هم اکنون فرصتی است که ما  به فعالان بنگاه های اقتصادی کمک کنیم ، تاب آوری کنند چون به عقیده بسیاری از کارشناسان  اگر ما 9 ماه باقی مانده سال پیش رو را بگذرانیم دشمن از ادامه فشارها  ناامید خواهدشد.
وی گفت:  واقعیت این است که بهبود اوضاع اقتصادی ایران قبل از برجام اتفاق افتاد  و باید تلاش کنیم پیام کشورمان پیام استقامت و ابتکار  باشد ، هرکدام از ما باید خود را مسئول بدانیم و برای بهبود شرایط، احساس و پیشنهاد  منطقی داشته باشیم. ما امکان ابتکارات فراوان  داریم و همانگونه که در قرآن اشاره شده: اگر مشکلی به شما وارد شد آنها یعنی دشمنان نیز مشکلات  خاص خود را دارند . مسابقه،  مسابقه اراده ها  وابتکار های خلاقانه است.
 نهاوندیان در ادامه  با اشاره به سیل اخیر و ضرورت استفاده از موهبتهای آن گفت:  از خسارت های 35 هزار میلیارد تومانی که بگذریم  می توان به اشتغال چند ده هزار نفری  و حل بعضی از مشکلات زیست محیطی  و ساخت وساز استفاده کرد.
 او از مدیران شرکتها، اعضا شبکه  و تشکل های عضو شبکه مشاوران مدیریت خواستند این موضوع را در دستور کار خود قراردهند  و پیگیری کنند.
رئیس موسسه عالی آموزش وپژوهش مدیریت وبرنامه ریزی  در ادامه ضمن تقدیر از تلاش های اعضای سازمان های مردم نهاد عضو شبکه مشاوران مدیریت و مهندسی ایران  اظهار داشت :  به تشکیل این جلسات امید دارم و بایستی استمرار  این کار را نهادینه کنیم و خلا ارتباط بین دانش مدیریت با فعل مدیریت وساختار مدیریتی کشور را ان شاالله  مرتفع کنیم.
نهاوندیان همچنین افزود:  ریشه ی بسیاری از مشکلات ما در این جمله است " جامعه ای را می شود مدیریت کرد که نسبت به مدیریت  آن اعتماد داشته باشیم . اگر اعتماد به مدیریت کشور آسیب ببیند نمی توان مدیریت کرد ".  هم اکنون فضای ذهنی جامعه موارد مبتنی بر سوءظنّ را بهتر می پذیرد تا حرف مبتنی بر حسن ظنّ را  ..همه ی ما الان در مورد ضررهای یاس وناامیدی وضررهای بی اعتمادی حرف می زنیم اما در مورد راهکار این موضوع به غیر ازتوصیه به همدیگر وشعر خواندن، صحبت نمی کنیم ؟راه های افزایش امید را می توانیم اندازه بگیریم ؟ نسخه ی عملی باید بدهیم.
او گفت: ما باید در مرحله تحریم های جدید آمریکا باید پیروز بشویم چون می بینید که با وقاحت وصراحت از تجزیه ایران حرف می زنند. دشمنان می گویند مشکل ما این است که ایران خیلی بزرگ است . ما باید از این بزرگی دفاع کنیم . البته بزرگی هم به ادعا نمی شود . باید اسباب بزرگی همه آماده کنیم . بزرگی با بزرگواری دو روی یک سکه هستند . اگر در روح جامعه ی ما خسّت ، بد زبانی نهادینه شد، ازمنش ما بزرگواری رخت بر می بندد ،.چه کنیم جامعه به بزرگواری برگردد . اینها مسائل مدیریتی است، فقط مسایل فرهنگی نیست. بر ما چه گذشته که حالات روحی جامعه ی ما این شده که در فضای مجازی جامعه دیده می شود البته آنچه در فضای مجازی هست آیینه خوبی برای واقعیت روح جامعه نیست.
نهاوندیان افزود: امیدوارم با کمک وهمفکری مجدّانه و پیگیری مسائل درخواستی به شما کمک کنیم  و با هم افزایی و کمک به یکدیگر از این مرحله ای که به هر حال اقتصاد ما و جامعه ما درآن قرار گرفته عبور کنیم و تاکید می کنم که شرایط سخت فرصت خوبی است برای اصلاحات ساختاری ..تصمیمات سخت را در شرایط سخت آسان تر می شود گرفت و ما باید از این فرصت برای جراحی های شفا بخش استفاده کنیم .
در این جلسه تعدادی از مدیران سازمانهای مردم نهاد پیرامون فعالیت های کسب و کار شرکتها و موانع موجود به ارانه دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند و و دکتر نهاوندیان با تاکید بر وجود این مشکلات، برنامه ریزی و راهکارهای لازم را برای رفع این مسایل مورد بررسی و تاکید قرار دادند.


مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین