پنجشنبه 15 خرداد 1399 شمسی /6/4/2020 3:11:11 AM
  • گروه مطلب:| خبر| معدن| فارسی|
  • کد مطلب:11996
  • زمان انتشار:پنجشنبه 1 خرداد 1399-14:27
  • کاربر:

روزه‌ داران فولادی برای دومین ماه متوالی رکورد تولید شمش فولاد را ارتقا دادند.
عیدی فولاد مردان در ماه مبارک رمضان

به گزارش اقتصادنامه، علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی ضمن اعلام این خبر افزود: بهار سال ۱۳۹۹ برای مجموعه فولاد خوزستان با ارتقا رکوردهای متوالی همراه بود. در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به نام "جهش تولید" مزین شده است، روزه‌ داران فولادی توانستند، در اردیبهشت ماه برای دومین ماه متوالی با دستیابی به میزان  ۳۴۸ هزار و چهارصد و هشتاد و سه تُن شمش فولاد، رکورد تولید ماهانه را ارتقا دهند.

محمدی در ادامه اظهار داشت: در شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا و برای حفظ سلامت کارکنان محدودیت‌ هایی در محل کار بوجود آمده است،‌ فولاد مردان با همتی مثال زدنی و به کارگیری دانش فنی و برنامه‌ریزی مدون علاوه بر ارتقا تولید روزانه، در ماه های فروردین و اردیبهشت رکورد ماهیانه را نیز ارتقا بخشیدند.

 مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان افزود: شعار محوری سال ۱۳۹۹ فولاد خوزستان "تکمیل زنجیره ارزش و تحول در تولید محصولات خاص با تمرکز بر طرح های توسعه،‌ ایمنی، محیط زیست و بهداشت محیط کار و تقویت سرمایه های انسانی" است و برنامه سالیانه تولید، ۳ میلیون و هشتصد هزار تُن شمش فولاد پیش‌بینی شده است. به مانند سال های گذشته، با اولویت تامین نیاز داخل درصدی از این‌ تولید به صادرات اختصاص دارد. شایان ذکر است در سال ۱۳۹۸ ارز حاصل از صادرات فولاد توانست، بخش قابل توجهی از نیاز ارزی کشور را تامین کند.

وی در پایان ضمن ابراز امیدواری برای مهار ویروس کرونا، اظهار داشت: با رعایت مسائل بهداشتی و فاصله‌ گذاری اجتماعی و عمل به توصیه‌ های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به زودی شاهد مهار ویروس کرونا خواهیم بود و تا آن زمان مجموعه فولاد خوزستان در راستای اجرای مسئولیت‌ های اجتماعی، در کنار آسیب‌ دیدگان از شرایط شیوع این ویروس باقی می‌ماند.

به گزارش بیرونیت، وی افزود: این نمایشگاه با حمایت شرکت مس در استان کرمان با هدف جذب سرمایه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه نمایشگاه استان کرمان تأسیس شده است ولی به‌کارگیری تمام ظرفیت‌ها و توسعه بیشتر این نمایشگاه همکاری و مشارکت تمامی نهادهای دولتی و غیردولتی و بخش خصوصی استان را می‌طلبد.
ضیغمی با بیان این‌که یکی از اهداف این نمایشگاه برگزاری نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی است، بیان کرد: باید روند تکمیل زیرساخت ‌و توسعه این نمایشگاه با مساعدت و همکاری‌های بیشتر نهاد‌های استانی و همچنین مشارکت بخش خصوصی با سرعت بیشتری ادامه یابد تا در آینده این نمایشگاه مشکلی از این لحاظ نداشته باشد.
ضیغمی در ادامه با اشاره به مصوبات کارگروه توسعه صادرات استان و همچنین مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصوب شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در استان کرمان از اواخر خردادماه آغاز می‌شود.
وی به برگزاری نمایشگاه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل با محوریت مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: در این نمایشگاه که از 25 تا 27 خردادماه سال جاری در محل نمایشگاه جنوب شرق برگزار می‌شود شرکت‌های تابعه شرکت مس و صندوق بازنشستگی باید جهت نشان دادن ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خود و اقداماتی که در طول سه‌ماهه گذشته برای تداوم تولید و پیشگیری از این ویروس انجام دادند حضور مؤثر و پررنگی داشته باشند.
وی تأکید کرد: در این راستا می‌طلبد که کلیه فعالیت‌های مهم و خوب انجام شده در استان توسط نهادها، شرکت‌ها، موسسات دولتی و بخش خصوصی در زمینه مقابله با کرونا؛ به‌ویژه خدمات و فداکاری‌های دلاوران و قهرمانان بهداشت و درمان و کادر پزشکی؛ برای مردم بزرگوار استان کرمان به نمایش درآید و بازگو شود.

منبع: مس پرسمطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین