پنجشنبه 15 خرداد 1399 شمسی /6/4/2020 3:31:11 AM
  • گروه مطلب:| خبر| معدن| فارسی|
  • کد مطلب:11970
  • زمان انتشار:سه شنبه 30 ارديبهشت 1399-13:29
  • کاربر:
از سال 95 تاکنون انجام شده است:

ایمپاسکو از سال 95 تاکنون، بیش از 26 هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی برای توسعه معادن کشور را جذب کرده است.
جذب بیش از 26 هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی برای توسعه معادن

به گزارش اقتصادنامه، با هدف تحقق اهداف کلان بخش معدن و جذب سرمایه بخش خصوصی در اجرای طرح های این بخش، از سال 95 تاکنون 26 هزار و 500 میلیارد تومان از طرح های ایمیدرو و ایمپاسکو با مدیریت و نظارت ایمپاسکو به بخش خصوصی واگذار شده است.

در این میان، 12 مورد از جمله طلای هیرد، مجتمع پتاس خور و بیابانک و بخشی از معدن جانجا در سال 98 از طریق شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برون سپاری شده است.

طی این مدت، بیش از 80 جلسه با سرمایه گذاران داخلی و نیز 10 تیم سرمایه گذار خارجی از کشورهای چین، تاجیکستان، عراق، گرجستان و غیره برگزار شده و 5 هزار میلیارد تومان طرح با مدیریت و نظارت ایمپاسکو در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است.

شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در نظر دارد تا افق 1404 از طریق هم افزایی با بخش خصوصی توانمند، به عنوان یک شرکت معدنی مرجع در اکتشاف، کارآمد در استخراج و فرآوری و نوآور در توسعه مواد معدنی در کشور باشد.

ایمپاسکو بر به کارگیری تمام پتانسیل های بخش خصوصی و دولتی در مسیر فعال سازی ظرفیت های معدنی کشور تاکید دارد و این مجموعه در تلاش است طی سال جاری تفاهم نامه و همکاری ها میان بخش خصوصی و شرکت ادامه پیدا کند.

استفاده از توان بخش خصوصی به عنوان یک راهبرد

بخش معدن طی چند دهه گذشته نقش موثری در تولید ناخالص داخلی داشته است و گرچه فشار ناشی از تحریم ها باعث شده که دسترسی به تکنولوژی های روز در بخش معدنی دشوار شود، اما خوشبختانه بخش خصوصی کشور، هم تعهد و هم تخصص کافی را برای عبور از این شرایط در اختیار دارد.

ایمپاسکو نیز همکاری و استفاده از توان تخصصی و مالی بخش خصوصی را به عنوان یک راهبرد پیش روی خود قرار داده است.

منبع: روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایرانمطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین